26-11-2015 12:28
786
4. DOMATEXPO FUARI’NA GERİ SAYIM BAŞLADI!

Üç yıldır başarıyla gerçekleştirilen  ve Türkiye’de ürün bazlı ilk ihtisas fuarı olan “DOMATEXPO” Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı yoluna emin adımlarla devam ediyor. Hazırlıkları devam eden fuarın açılışına geri sayım başladı.

19-21 Kasım 2015 tarihlerinde Antalya Kumluca’da dördüncüsünü gerçekleştirilecek olan fuarın bu yılki teması “DOMATES VE SERA TEKNOLOJİLERİ”.  4. DOMATEXPO 2015 kapsamında bu yıl sera teknolojilerinin geldiği nokta ve Kumluca’nın sera teknolojilerine bakışı da değerlendirilecek.

Msk Fuarcılık Genel Müdürü Buket Tekinsoy; “DOMATEXPO; firma,  üretici ve pazar üçgeninin buluştuğu bir fuar bu bağlamda sektördeki diğer tarım fuarlarından ayrılmaktadır. Fuara gelen ziyaretçiler bu farkı yaşayacaklar ve tarım sektörünün lokomotifi olan domates hakkında A’dan Z’ye her konuda bilgi ve fikir edinebileceklerdir. Türkiye’nin dört bir yanından gelen domates üreticileri fuar ziyaretinin yanı sıra Kumluca’da bilgi ve deneyimlerini arttıracak teknik gezi yapma imkanı da bulacaklardır. Ayrıca bu sene Kosova ve Arnavutluk’tan gelecek uluslararası ziyaretçilerimiz firmalarla ikili iş görüşmeleri gerçekleştireceklerdir” diye belirtti.

Serada üretilen domateslerin hasat sezonunun başlangıcında açılacak olan fuar bu yıl da üreticilerle pazar aktörlerinin buluşma noktası olacak.


( 786 Okunma )